REKLAMA
Znaleziono 2506 wyników
ECO wybuduje w Opolu farmę fotowoltaicznąartykuł
Pokaż artykuł
ECO wybuduje w Opolu farmę fotowoltaiczną
Energetyka Cieplna Opolszczyzny podpisała w dniu 28 kwietnia br. umowę z wykonawcą ekologicznego źródła energii, które powstanie w Opolu przy ul. Harcerskiej 15. Mowa o farmie fotowoltaicznej o mocy 1 MW, która zajmie powierzchnię 1,24 ha.
Znany, duży deweloper kupił za grube miliony działkę pod inwestycję w Toruniuartykuł
Pokaż artykuł
Znany, duży deweloper kupił za grube miliony działkę pod inwestycję w Toruniu
Sprzedano kolejną działkę pod inwestycję mieszkaniową w Toruniu. Aż o kilkaset procent (!) przebito cenę wywoławczą w przetargu na sprzedaż nieruchomości na Jakubskim Przedmieściu. Działka pod zabudowę wielorodzinną i usługi przy ul. Droga Trzeposka została wylicytowana za 20 050 000 zł. Cena wywoławcza wynosiła 5 000 000 zł.
17 milionów na remonty zabytkowej willi Richtera i pałacu Scheiblerów w Łodziartykuł
Pokaż artykuł
17 milionów na remonty zabytkowej willi Richtera i pałacu Scheiblerów w Łodzi
Politechnika Łódzka wkracza w nowy rok z rozmachem. Uczelnia otrzymała od Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ponad 17 mln zł na modernizację dwóch zabytkowych budynków: willi Reinholda Richtera i zespołu pałacowego rodziny Scheiblerów.
Stabilność prawa jest kluczowa dla przedsiębiorców i inwestorówartykuł
Pokaż artykuł
Stabilność prawa jest kluczowa dla przedsiębiorców i inwestorów
W Polsce widać wyraźnie kryzys demograficzny – kurczą się zasoby pracy, więc silnik rozwojowy będzie wolniej pracował. Do tego dochodzi gigantyczny problem z inwestycjami. One powinny wynosić w stosunku do PKB około 25-26%, a obecnie wynoszą około 17%. I teraz uwaga – roczna luka pomiędzy 17 a 25% to jest każdego roku 250 miliardów złotych, czyli tyle ile wynosi całe KPO. KPO, które ma być remedium na nakręcenie na uzdrowienie polskiej gospodarki.
Globalny gigant piekarniczy inwestuje w woj. łódzkimartykuł
Pokaż artykuł
Globalny gigant piekarniczy inwestuje w woj. łódzkim
Kolejna inwestycja zagraniczna w województwie łódzkim. Firma Vandemoortele Polska, należąca do belgijskiej Grupy Vandemoortele, rozbudowuje swoją polską fabrykę, zlokalizowaną w Kutnie. Spółka otrzymała decyzję o wsparciu swojej inwestycji od Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma zajmuje się produkcją i sprzedażą przede wszystkim mrożonych wyrobów piekarniczych oraz margaryn i tłuszczy.
Tysiące nowych miejsc pracy: 5 mld zł dotacji na inwestycje w nowoczesne zielone technologieartykuł
Pokaż artykuł
Tysiące nowych miejsc pracy: 5 mld zł dotacji na inwestycje w nowoczesne zielone technologie
Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT) przeznaczy w sumie 5 miliardów złotych na dofinansowanie nowych inwestycji w nowoczesne zielone technologie w Polsce. Dzięki realizacji nowych, zaawansowanych technologicznie projektów powstaną tysiące nowych miejsc pracy dla specjalistów.
Baza edukacyjna nad Jasieniem w Łodzi. Dzika natura, relaks i nauka w jednym miejscu!artykuł
Pokaż artykuł
Baza edukacyjna nad Jasieniem w Łodzi. Dzika natura, relaks i nauka w jednym miejscu!
Przy ul. Przędzalnianej w Łodzi powstanie Baza edukacyjna nad Jasieniem. Będzie to miejsce, w którym dzika przyroda spotka się z nowoczesną, dostępną przestrzenią do wypoczynku i nauki.
Sieć Badawcza Łukasiewicz wesprze polskich producentów kamizelek kuloodpornych, systemów maskowania żołnierzy i sprzętów wojskowychartykuł
Pokaż artykuł
Sieć Badawcza Łukasiewicz wesprze polskich producentów kamizelek kuloodpornych, systemów maskowania żołnierzy i sprzętów wojskowych
• Współpraca skupi się na nowoczesnych materiałach i technologiach dla sektora obronności – w tym osłonach balistycznych i specjalistycznych tkaninach technicznych o podwyższonej wytrzymałości oraz systemach maskowania multispektralnego przeznaczonych dla żołnierzy i sprzętu
ENGIE, światowy lider transformacji energetycznej, inwestuje w Głogowie. Wybuduje instalację do produkcji biometanuartykuł
Pokaż artykuł
ENGIE, światowy lider transformacji energetycznej, inwestuje w Głogowie. Wybuduje instalację do produkcji biometanu
W Centrum Konferencyjnym Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej podpisano list intencyjny dotyczący budowy nowoczesnej instalacji do produkcji biometanu. ENGIE, światowy lider transformacji energetycznej, działający w obszarze niskoemisyjnej energii i usług, planuje w przemysłowej części Głogowa produkować ekologiczne paliwo, a tym samym przyczyniać się do ograniczania emisji gazów cieplarnianych.
Czy rynkowi nieruchomości grozi "bańka węglowa"?artykuł
Pokaż artykuł
Czy rynkowi nieruchomości grozi "bańka węglowa"?
Globalny rynek nieruchomości, jeden z głównych emitentów gazów cieplarniach, powinien w ciągu niespełna trzech dekad stać się zero-emisyjny. Szacuje się, że w 2050 roku na świecie nadal będzie funkcjonować aż 80% budynków, z których korzystamy już dziś[1], a to najlepiej pokazuje skalę wyzwania.
Budowa pierwszej polskiej fabryki półprzewodników coraz bliżej!artykuł
Pokaż artykuł
Budowa pierwszej polskiej fabryki półprzewodników coraz bliżej!
Od wielu miesięcy, a przede wszystkim w ostatnich tygodniach, oczy wszystkich skupione są na olbrzymiej, największej w historii Polski inwestycji zagranicznej w naszym kraju, Zakładu Integracji i Testowania Półprzewodników amerykańskiej firmy Intel, która ma powstać pod Wrocławiem na Dolnym Śląsku, a tymczasem szybciej może powstać pierwsza polska fabryka półprzewodników.
VIGO Photonics zainwestuje ok. miliard złotych w nową fabrykę chipów w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
VIGO Photonics zainwestuje ok. miliard złotych w nową fabrykę chipów w Polsce
Zamiast inwestycji amerykańskiego giganta, koncernu Intel, czy potencjalnych inwestycji tajwańskich jest szansa, że w Polsce powstanie fabryka chipów polskiej firmy VIGO Photonics. Notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie spółka przygotowuje się do realizacji największego projektu w swojej historii. Firma planuje realizację nowoczesnej fabryki detektorów podczerwieni w Polsce.
Województwo dolnośląskie i lubuskie ma Zachodni Klaster Elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
Województwo dolnośląskie i lubuskie ma Zachodni Klaster Elektromobilności
Czołowe firmy z branży elektromobilności, nowych technologii i Legnicka Strefa tworzą Zachodni Klaster Elektromobilności. Nowe konsorcjum, Zachodni Klaster Elektromobilności, powołała Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wspólnie z 11 partnerami: strefami ekonomicznymi, organizacjami oraz najważniejszymi firmami z branży elektromobilności i nowych technologii: Polską Izbą Rozwoju Elektromobilności, Ekoenergetyką Polska, Royal Bees Recycling, E-Mobility Work Hub, SEHON Innovative Lackieranlagen GmbH i Innovation AG. List intencyjny został właśnie podpisany w Centrum Konferencyjnym LSSE w Legnicy.
[Aglomeracja Wrocławska] Dzięki inwestycji Lufthansy Dolny Śląsk stanie się nową doliną lotniczą?artykuł
Pokaż artykuł
[Aglomeracja Wrocławska] Dzięki inwestycji Lufthansy Dolny Śląsk stanie się nową doliną lotniczą?
Zakład XEOS w Środzie Śląskiej ma stać się światowej klasy centrum innowacji i nowoczesnych technolo...
inwestycja
Pokaż inwestycję
Franciszkańskie
Katowice, Ligota, ligota
Fabryka Mercedes-Benz Vansinwestycja
Pokaż inwestycję
Fabryka Mercedes-Benz Vans
Jawor, Daimlera 5
CTPark Warsaw Jankiinwestycja
Pokaż inwestycję
CTPark Warsaw Janki
Janki, Aleja Krakowska
Hotel, ul. Osiedle Hutyinwestycja
Pokaż inwestycję
Hotel, ul. Osiedle Huty
Szklarska Poręba, Osiedle Huty
7R Park Gdańsk IIIinwestycja
Pokaż inwestycję
7R Park Gdańsk III
Barniewice, Dębowa
W Warszawie powstanie pierwszy biurowiec w technologii drewnianej [WIZUALIZACJE]artykuł
Pokaż artykuł
W Warszawie powstanie pierwszy biurowiec w technologii drewnianej [WIZUALIZACJE]
W Warszawie planowana jest budowa pierwszego biurowca w technologii drewnianej z użyciem drewna klejonego, płyt z drewna klejonego krzyżowo (CLT) i elementów elewacyjnych prefabrykowanych w systemie szkieletowym.
REKLAMA